İndexleme Çözümleri yazımızda, SEO çalışmalarının Google robotları tarafından en hızlı şekilde fark edilmesi ve tüm değişiklikleri arama motoruna kaydetmek hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz.

İndexleme Çözümleri için bir kaç basit adım…

Özellikle bir web sitesinin SEO çalışmalarında başarılı olmasına etki eden ilk kural içeriklerin düzgün olmasıdır. Genel itibari ile temiz bir kodlama yapısına sahip bir sitede, güncel içeriklerin bulunması ve resimlerin doğru optimize edilmesi yada tamamen size ait çekimlerin olması artı bir değer katmaktadır. Google robotlarının site ziyaretlerini tahmini olarak webmasters tools üzerinden tarama sekmesinden görebilirsiniz. Ziyaretleri farklılık göstermekte olan robotların siteye girişi esnasında herhangi bir link hatası ile karşılaşmaması ve içeriklerin güncel olması oldukça büyük önem taşır.

Güncel içerik yoğunluğu fazlalaştıkça Google robotların ziyaret etme olasılığı bir o kadar kısalmakta ve ziyaretlerini daha sık bir şekilde gerçekleştirmektedir.

İndexleme Çözümleri için İmleme siteleri tercih edilebilir…

Ayrıca ek olarak geçmiş zamanlarda en çok kullanılan ve halada tercih edilen backlink kaynağı olarak imleme sitelerini de tercih edebilirsiniz. İmleme siteleri, en çok içerik girilen sistemlerdir. Öyle imleme siteleri vardır ki, neredeyse dakika başı yeni bir link eklenmekte ve içerik güncellenmektedir. Google Bot neredeyse bu sıklıkta güncellenen imleme sitelerinden çıkmamaktadırlar. Dolayısıyla yeni yazılan yazılarınızın linkini bu sitelere eklemek, Google’ın yazınızı anında fark etmenizi sağlayacaktır. Tabi ki burada indexleme hızı tamamiyle, imleme sitesinin güncellenme sıklığına bağlıdır.